III Mistrzostwa Polski

III Otwarte Mistrzostwa Polski w Mas Wrestlingu FSSiU 13

Przed Otwartymi Mistrzostwami Polski były dwa pytania , czy nasi Mistrzowie poradzą sobie z Mistrzem Rosji (kat 80 kg) Gotovtsev Semenem i który z Polaków przygotował najlepszą formę na te zawody.
W Międzyzdrojach wystartowali aktualnie najmocniejsi z naszych zawodników. Mistrz Polski z roku ubiegłego Sebastian Oszczędłowski , zwycięzca Pucharu Polski Szymon Niemiec i potężny Tomasz Rudzki .
Pierwsze pojedynki pokazały , że pokonanie 25 letniego zawodnika z Jakucji będzie raczej niemożliwe.
Pomimo bardzo głośnego dopingu kibiców, Semen przeciągał po koleji naszych zawodników i został Mistrzem Polski w Mas Wrestlingu 2013.
Do wrzenia publiczność doprowadził pojedynek o drugie miejsce premiowane wyjazdami na międzynarodowe zawody do Moskwy, St. Petersburga i Abu Dhabi .
Naprzeciw siebie stanęli Sebastian Oszczędłowski i Szymon Niemiec.
To była niesamowita walka, z której zwycięsko wyszedł Szymon wygrywając 2:1.
Pod sceną zgromadziło się wielu widzów, którzy na pewno nie żałowali, bo trzecie Mistrzostwa Polski stały na bardzo wysokim poziomie.
Wspaniałe przyjęcie kibice zgotowali naszym gościom z Rosji, którzy dołączyli do naszej rodziny festiwalowej.
Myślę , że rywalizacja z tak dobrym zawodnikiem jakim jest Semen, to dobra lekcja dla naszych zawodników, którzy pokazali wielką waleczność.
W przyszłym roku przyjedzie na festiwal jeszcze więcej zagranicznych zawodników, więc walka o czwarty tytuł Mistrza Polski będzie nie mniej zacięta.
Najlepszy z naszych zawodników otrzymał od Ministerstwa Sportu Jakucji gustowny zegarek i okazały medal okolicznościowy.
Podziękowania za sprawne przeprowadzenie zawodów dla sędziów Gotovtsev Ivana , Mokhov Arnolda.
Klasyfikacja:
1.Gotovtsev Semen ( Rosja )
2.Szymon Niemiec (Polska)
3.Sebastian Oszczędłowski ( Polska)